آخرین ویدیوها

جدیدترین مطالب

کرونا در ایران ۱۲ قربانی گرفت
فرهنگی و اجتماعی دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۲:۴۷

کرونا در ایران ۱۲ قربانی گرفت

بنا بر آخرین آمار اعلام‌شده از سوی وزارت بهداشت، تعداد مبتلایان به ویروس کرونای جدید در کشور به ۴۷ تن رسید.

سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی دقایقی پیش از قول وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام کرد که آمار جدید مبتلایان به ویروس کرونای جدید ۴۷ نفر و تعداد اشخاص فوت‌شده ۱۲ نفر است.

اسدالله عباسی در حاشیه جلسه علنی صبح امروز (دوشنبه) مجلس شورای اسلامی گفت:

براساس گزارش ارائه شده از سوی آقای نمکی، بسیاری از گزارش‌هایی که در خصوص بستری شدن اشخاص در بیمارستان‌ها بوده مربوط به بیماران مبتلا به آنفلوآنزا است و تقریبا ۴۷ نفر در کشور به کرونا مبتلا شده‌اند و ۱۲ نفر بر اثر این بیماری فوت کرده‌اند.

عباسی گفت که براساس گزارش وزیر بهداشت، دو نفر مبتلا به کرونا در تهران شناسایی شده که از قم به تهران آمده بودند. در استان قم هم به هر کدام از خانواده‌ها بسته‌ای حاوی ماسک و مواد ضدعفونی‌کننده توزیع شده است.

درحالی‌که پیشتر گفته شده بود، منشأ این بیماری در ایران ناقلین چینی بوده‌اند، عباسی اعلام کرد: «عامل ابتلا به کرونا در ایران افرادی بودند که از مبادی خروجی غیرقانونی از پاکستان، افغانستان و چین به ایران آمده‌اند.»

 

سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت با گرم شدن هوا ویروس کرونا از بین خواهد رفت. وی همچنین اطلاع داد که براساس گزارش وزیر بهداشت، وضعیت تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها براساس شرایط موجود کشور تصمیم‌گیری خواهد شد.

بااین‌حال افراد از حضور در تجمعات ورزشی و اردوهای دانش‌آموزی خودداری کنند تا شیوع این ویروس کنترل شود و با مشکلات حاد روبرو نشویم.

وی در ادامه گفت: «طبق گزارش وزیر بهداشت در برخی مناطق کشور، مواردی از کرونا شناسایی شده لذا مبادی ورودی کشور و پروازها تحت کنترل است و افرادی که وارد کشور می‌شوند از طریق دمای بدن و علائم کرونا  مورد بررسی قرار می‌گیرند.»

منبع: زومیت نویسنده: نهان شکیبا

به انتخاب پاراکس