قیمت هرگرم طلا: ريال

قیمت سکه امامی: ريال

قیمت نیم سکه: ريال

قیمت ربع سکه: ريال

قیمت دلار: ريال

قیمت یورو: ريال

جدیدترین مطالب

۷ بازی مهمی که برای این نسل عرضه می‌شوند
کنسول و بازی شنبه ۴ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۰۵:۰۳

۷ بازی مهمی که برای این نسل عرضه می‌شوند

زمان بسیار زودتر از آنچه که فکرش را می‌کردیم گذشت و دیگر تنها چند ماه تا شروع نسل بعدی باقی مانده است.

مایکروسافت و سونی در حالی که خودشان را برای رقابت در نسل نهم آماده می‌کنند، دیگر تقریبا آخرین بازی‌های این نسل را یا عرضه کرده‌اند یا به زودی منتشر می‌کنند. سونی که دیگر با گوست آو سوشیما تقریبا پرونده مهم‌ترین انحصاری‌های پلی استیشن ۴ را به خوبی بست و مایکروسافت هم هر چند تصمیم دارد برخی از انحصاری‌های ایکس باکس سری ایکس را روی وان هم عرضه کند اما در هر صورت اکثر این بازی‌ها با تمرکز روی ایکس باکس سری ایکس ساخته شده‌اند.

دیگر کم کم باید خودمان را آماده کنیم که تمام بازی‌های چند ماه آینده روی کنسول‌های نسل بعدی کیفیت بیشتری داشته باشند و به مرور زمان دیگر عنوانی روی پلی استیشن ۴ یا ایکس باکس وان عرضه نشود. اما هنوز هم چند بازی مهم دیگر از نسل هشتم باقی مانده‌اند که تمامی آن‌ها در همین چند ماه عرضه می‌شوند. بدون شک تعداد این بازی‌ها بیشتر از ۷ تاست اما در این مطلب به سراغ مهم‌ترین آن‌ها رفتیم، عناوینی که می‌توانند نسل هشتم را با خاطره خوبی برایمان به پایان برسانند.

۷) Marvel’s Avengers

بازی Marvel's Avengers

Marvel’s Avengers از آن دست بازی‌هایی به حساب می‌آید که راستش را بخواهید احتمال خراب کردن و تبدیل شدنش به یک بازی معمولی بیشتر از موفق شدنش است اما در هر صورت نمی‌توان منکر تیم خوبی که پشت ساخت بازی قرار دارد و جذابیت‌های کلی ایده آن شد. کریستال داینامیکز استودیویی که سری توم ریدر را ریبوت کرد و یک سه‌گانه خوب تحویل‌مان داد، اونجرز را می‌سازد و شخصیت‌های معروفی چون تروی بیکر و نولان نورث هم که صداگذاری قهرمانان را بر عهده دارند.

تمام این‌ها را به لیست کاملی از قهرمانان اونجرز اضافه کنید که هر کدام قابلیت‌ها و قدرت‌های مخصوص خودشان را دارند و گیم‌پلی بازی با انتخاب هر کدام فرسنگ‌ها فرق می‌کند. از طرفی می‌توانید Marvel’s Avengers را چهار نفری به صورت کوآپ بازی کنید. اگر همه چیز خوب پیش برود، یک بازی فوق‌العاده تیمی برای ماه آینده داریم که تا مدت زیادی سرگرم‌مان کند.

۶) Tell Me Why

بازی Tell Me Why

شب گذشته در ایونت بازی‌های ایکس باکس سری ایکس تریلری از بازی جدید استودیو دنت‌ناد (Dontnod) یعنی Tell Me Why منتشر شد که واقعا امیدمان را به این بازی بیشتر از همیشه کرد. دنت‌ناد استودیویی است که سری احساسی، داستان‌محور و البته تحسین شده Life is Strange را ساخته و حالا به نظر می‌رسد که آن‌ها با همکاری مایکروسافت روی این پروژه جدید حسابی سنگ تمام گذاشته‌اند.

خوشبختانه تنها یک ماه تا عرضه بازی باقی مانده است و Tell Me Why در ۶ شهریور برای کنسول ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه می‌شود. تنها خبر بد این است که طرفداران پلی استیشن احتمالا از تجربه یک بازی درگیر کننده محروم می‌مانند. اما باید صبر کرد و دید که آیا Dontnod می‌تواند یکی از بهترین بازی‌های آخر نسل را منتشر کند یا خیر.

۵) Watch Dogs Legion

بازی واچ داگز لیجن

هر چند که همه ما خاطره خوبی از عرضه بازی‌های یوبیسافت به صورت بین نسلی نداریم اما واچ داگز لیجن روی پلتفرم‌های حال حاضر هم آنقدری جذاب به نظر می‌رسد که امیدمان را بیشتر کنیم. Watch Dogs Legion یک سری قابلیت انقلابی و خلاقانه دارد که مهم نیست بازی را روی کنسول‌های این نسل خریداری کنید یا منتظر بعدی‌ها بمانید، در هر صورت شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند.

آبان ماه امسال قرار است دیگر تقریبا به عنوان یکی از آخرین بازی‌های این نسل به شهر لندن قدم بگذاریم، آن هم لندنی در آینده نزدیک که به دست گروه و حکومتی تمامیت‌خواه اشغال شده است و شما هم با کنترل هر NPC و شهروندی از این شهر باید به جنگ سیستم بروید. فقط امیدواریم که یوبیسافت اشتباه تلخ نسخه اول را تکرار نکند.

۴) Assassin’s Creed Valhalla

بازی Assassin's Creed Valhalla

تقریبا یک ماه بعد از واچ داگز لیجن و اینکه موفق شدیم لندن را از دست شرورها نجات دهیم، یوبیسافت می‌خواهد این بار ما را به دنیای وایکینگ‌ها ببرد. اساسینز کرید والهالا هم روی پلی استیشن ۵ و ایکس باکس سری ایکس نیز عرضه می‌شود اما نمایش‌های بازی روی کنسول‌های این نسل هم واقعا خوب به نظر می‌رسد.

دو نسخه اخیر اساسینز کرید یعنی آدیسه و اوریجینز فرمول همیشگی این سری را حسابی تغییر دادند و این بازی را بیشتر به یک عنوان نقش‌آفرینی تبدیل کردند که این تغییر طرفداران و مخالفان خودش را داشت اما به نظر می‌رسد یوبیسافت می‌خواهد در والهالا با حفظ برخی از این المان‌های جدید، ویژگی‌های قدیمی و اصلی نسخه‌های ابتدایی را هم به نحوی بازگرداند. به نظرتان Assassin’s Creed Valhalla به چیزی که انتظارش را داریم، تبدیل می‌شود؟ اگر بشود که می‌توانیم خداحافظی خوبی با این نسل داشته باشیم.

۳) Microsoft Flight Simulator

شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت

هنوز هم که نمایش‌های شبیه‌ساز پرواز جدید مایکروسافت را می‌بینم، احساس می‌کنم که این بازی نه تنها به این نسل بلکه به چند نسل بعد تعلق دارد. ‌همه‌چیز در مورد Microsoft Flight Simulator دیوانه کننده است. نقشه کل جهان آن هم با مقیاس ۱:۱؟ گرافیکی بی‌نهایت واقع گرایانه؟ پرواز به هر فرودگاهی در دنیا و سیستم آب و هوایی مطابق واقعیت؟ واقعا دیگر چه می‌خواهیم؟

عجیب‌تر اینکه بازی تنها چند هفته دیگر یعنی در تاریخ ۲۸ مرداد برای ایکس باکس وان و کامپیوترهای شخصی عرضه می‌شود. آنقدر همه نمایش‌های بازی بی‌نظیر هستند و کسانی هم که موفق به تجربه‌اش شده‌اند، از آن تعریف می‌کنند که دیگر خیلی بعید است آخر این ماه ناامید شویم و در این صورت ایکس باکس وان با اجرای یکی از بهترین بازی‌های انحصاری مایکروسافت با این نسل خداحافظی با شکوهی می‌کند.

۲) Halo Infinite

هیلو اینفینیت ایکس باکس سری ایکس

هر چند بحث در مورد نمایش دیشب هیلو اینفینیت داغ است و برخی از گرافیک نه چندان امروزی آن گلایه دارند اما هر چه باشد به نظر می‌رسد که مایکروسافت طرفداران این سری را حسابی راضی نگه داشته و واقعا هم گان‌پلی بازی هیجان‌انگیز و عالی به نظر می‌رسد. در هر صورت اگر دارید به قیمت دلار و عدم امکان خرید کنسول‌های نسل بعد فکر می‌کنید، نگران نباشید چرا که مایکروسافت هوای شما دارندگان ایکس باکس وان را هم دارد.

تاریخ عرضه Halo Infinite همچنان به صورت دقیق مشخص نیست و مایکروسافت در حال حاضر به گفتن بازه تعطیلات ۲۰۲۰ اکتفا کرده است. ترکیب هیلو اینیفیت با شبیه‌ساز پرواز مایکروسافت پاسخی عالی به چند انحصاری موفق آخر نسلی پلی استیشن چون Dreams، لست آو آس ۲ و گوست آو سوشیما است تا ایکس باکس وان هم آخر نسلی طرفدارانش را حسابی خوشحال کند.

۱) Cyberpunk 2077

بازی سایبرپانک ۲۰۷۷

مگر می‌شود در یک مطلب در مورد هیجان‌انگیزترین و مهم‌ترین بازی‌های ویدیویی نوشت و ساخته جنجالی سی دی پراجکت رد را فراموش کرد؟ اگر برای بار نمی‌دانم چندم سایبرپانک ۲۰۷۷ تاخیر نخورد و در همان تاریخ ۲۹ آبان عرضه شود؛ نه تنها اساسینز کرید والهالا یک رقیب بی‌نهایت قدرتمند در برابر خود دارد، بلکه ما هم به عنوان مشتری و گیمر دو بازی جذاب و احتمالا موفق را با اختلاف دو روز برای انتخاب کردن خواهیم داشت.

خوشبختانه بر خلاف چند بازی بالا که برخی از آن‌ها انحصاری ایکس باکس و پی‌سی بودند، سایبرپانک ۲۰۷۷ روی تمامی پلتفرم‌‌های اصلی عرضه می‌شود و دیگر کمتر کسی از تجربه این نقش‌آفرینی احتمالا انقلابی بی‌بهره می‌ماند. با توجه به سابقه سی‌دی پراجکت رد و نمایش‌های بازی بعید است که نتیجه نهایی دست کمی از یک شاهکار داشته باشد و همین کافی است تا چند ماه بعد از آن اصلا به کنسول‌های نسل بعد حتی فکر هم نکنیم.

منبع: ویجیاتو نویسنده: پاراکس

به انتخاب پاراکس