شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

امیدهایتان برای قسمت جدید Prince of Persia را زنده نگه دارید
کنسول و بازی پنجشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰:۱۴

امیدهایتان برای قسمت جدید Prince of Persia را زنده نگه دارید

همین اول بگویم که انتظارات‌تان را خیلی بالا نبرید ولی خب، کاملا هم ناامید نباشید. شاید بعد از آن همه شایعه مختلفی که پیرامون دو تا از محبوب‌ترین مجموعه‌های یوبیسافت وجود داشته، بالاخره این یکی درست از آب دربیاید.

جریان از این قرار است که یکی از کاربران ردیت ادعا کرده جزییاتی از اسپلینترسل (Splinter Cell) و Prince of Persia (یا همان بازی شاهزاده ایرانی) جدید می‌داند. با توجه به ادعای او یوبیسافت چند وقت پیش و در صربستان کنفرانسی خصوصی برگزار کرده و در جریان آن تریلری پنجاه ثانیه‌ای از اسپلینتر سل و Prince of Persia بعدی به نمایش گذاشته است.

خبر خوب اینجاست (البته اگر واقعیت داشته باشد) که ظاهرا این دو بازی خطی هستند. یوبیسافت در بعضی از بازی‌های اخیرش از یک فرمول تکراری استفاده می‌کرد و «جهان باز» شدن (Open World) بخشی از این فرمول بود. اتفاقی که نگرانی‌ها را نسبت به پروژه‌های آتی فرانسوی‌ها به وجود آورد.

بازی شاهزاده ایرانی

این کاربر در ادامه صحبت‌هایش گفته که بازی‌ها با موتورهای بازیسازی جدیدی در دست ساخت هستند و داستان‌های آن‌ها نیمه ریبوت خواهند بود. منظور از نیمه ریبوت احتمالا این است که قسمت بعدی اسپلینتر سل و Prince of Persia از عناصر آشنای بازی‌های قبلی استفاده می‌کنند اما سازنده همزمان با تزریق المان‌های داستانی جدید سعی کرده دنیای بازی‌هایش را گسترش دهد.

تقریبا مشابه کاری که سانتامونیکا با God of War کرد. چیز بیشتری از این دو پروژه در دسترس نیست، به غیر از اینکه داستان Prince of Persia بعد از Prince of Persia: The Two Thrones اتفاق می‌افتد و بازی از لحاظ گیم‌پلی ترکیبی از سه گانه این مجموعه خواهد بود.

یوبیسافت در نسل ششم یک سه گانه داستانی از Prince of Persia تحت عنوان «شن‌های زمان» (The Sands of Time) منتشر کرد و The Two Thrones در واقع آخرین قسمت از همین سه گانه بود. این سه گانه با بازخوردهای خیلی مثبتی روبه‌رو شد اما بعد از آن یوبیسافت نتوانست موفقیت‌های The Sands of Time را تکرار کند.

در رابطه با اسپلینتر سل هم انگار داستان بازی ادامه دهنده Blacklist (آخرین اسپلینتر سل منتشر شده) است. این کاربر در پایان حرف‌هایش گفت که اسپلینتر سل و Prince of Persia جدید در رویداد پلی استیشن رونمایی خواهند شد. شایعاتی وجود دارد که سونی در ماه آینده یک پلی استیشن میتینگ با محوریت پلی استیشن 5 برگزار می‌کند.

این شایعه را نگه دارید، یک کاربر دیگر هم در ردیت جزییات بیشتری از Prince of Persia را لو داده که البته باز درست بودن اطلاعات او ملعوم نیست. ولی با این حال ادعاهای وی نشان می‌دهند که بازی بعدی این مجموعه Prince of Persia: Dark Babylon نام دارد، در بابلِ ویران شده اتفاق می‌افتد و بازیکن می‌تواند در بخشی از جهان بازی به گشت و گذار بپردازد.

او هم تایید کرده که گیم پلی شباهت زیادی به سه گانه دارد اما حس متفاوتی را القا می‌کند. بازی ظاهرا الهامات زیادی از گاد آو وار گرفته و یکی از آن‌ها این است که در بازی می‌توانید قدرت‌ها و زره پرنس را شخصی سازی کنید.

در این بازی نقش شاهزاده پیر را دارید و دشمن اصلی هم نسخه شیطانی خود شاهزاده است که در The Two Thrones هم او را دیدیم. این کاربر در ادامه گفته که Dark Babylon در پلی استیشن میتینگ معرفی می‌شود و البته ادعا کرد که این رویداد ماه آینده برگزار خواهد شد. همچنین با توجه به گفته‌های او Dark Babylon برای هر دو نسل هشتم و نهم عرضه می‌شود و تاریخ انتشار بازی اوایل ۲۰۲۱ است.

منبع: vigiato نویسنده: نهان شکیبا