شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

 ایالات متحده فشارهای همه جانبه علیه هواوی را تشدید می کند
تکنولوژی پنجشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۱۰:۴۱

ایالات متحده فشارهای همه جانبه علیه هواوی را تشدید می کند

دولت ایالات متحده قصد دارد فشارهای خود علیه هواوی را تشدید کند. این در حالی است که بسیاری از کاربران هواوی امیدوار بودند در سال جدید شاهد کاهش فشارها بر این شرکت چینی باشند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، ماههاست که هواوی و بیش از 40 شرکت تابعه آن در فهرست سیاه تجاری ایالات متحده قرار دارند، به این معنی که ممنوعیت هایی جدی درباره معاملات با دولت ایالات متحده برای خرید فناوری هواوی نیز وجود دارد.

این تحول جدید در واقع با تحولات زنجیره فروش و عرضه سروکار دارد. اما ظاهراً ایالات متحده در حال پیشبرد حرکت برای جلوگیری از فروش بیشتر هواوی است. طبق این اطلاعات جدید اما غیررسمی، وزارت بازرگانی قوانینی را تدوین کرده است که نه تنها رابطه با فروش هواوی را تا 10٪ کاهش می دهد، بلکه دسترسی به کالاهای غیر فنی از جمله تراشه های غیر حساس را کاهش می دهد.

البته دامنه بسیاری از این موارد در حال حاضر تحت حدس و گمان قرار می گیرند، اما به نظر می رسد دولت فعلی ایالات متحده در تلاش است تا هواوی و به طور خاص زنجیره تأمین آن را خفه کند. گفته می شود. اما برخی از کارشناسان معتقدند که ضرر چنین قانونی احتمالاً برای شرکتهای آمریکایی

منبع: entekhab نویسنده: تیرداد بیژن