شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

۱۲۰ نکته و ترفند در مورد فتوشاپ - قسمت اول
آموزش سه شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۰۲:۰۱

۱۲۰ نکته و ترفند در مورد فتوشاپ - قسمت اول

به کمک نکته و ترفند فتوشاپ میتوانید بصورت عملی مهارت های خود را در فتوشاپ بهبود ببخشید. ترفند فتوشاپ یک ابزار است که کارها را بسیار آسان می کند

ترفند فتوشاپ و نکات سریع آن

انتخاب آسان با ابزار Marquee

کلید Alt را فشار دهید تا یک انتخاب در نقطه مرکز با هر کدام از ابزار Marquee انتخاب شود و سپس Space را نگه دارید تا موقت انتخاب را حرکت دهید.

تاریخچه تغییرات

شما احتمالا می دانید که Ctrl + Z عمل Undo است، اما شما ممکن است ندانید که Ctrl + Alt + Z به شما اجازه می دهد بیش از یک حالت تاریخی را لغو کنید و در واقع چندین کار قبلی را بغو و در واقع Undo کنید.

تعیین تعداد هیستوری ها تا ۱۰۰۰

به Edit> Preferences> Performance بروید تا شماره های History را تا حداکثر ۱۰۰۰ تغییر دهید. هر چند که بر روی عملکرد تاثیر دارد، مراقب باشید.

ایجاد الگوهای چرخش

برای این کار ابتدا کلیدهای Ctrl + T را فشار دهید و میزان چرخش مورد نظر را عمال کرده و Enter را بزنید سپس Ctrl + Shift + Alt + T را بزنید و الگوی چرخشی ایجاد نمایید. با این کار هر الگوی چرخشی در یک لایه جداگانه خواهید داشت.

ترکیب تصویر با متن

یک راه بسیار ساده برای اضافه کردن یک تصویر به متن وجود دارد. متن خود را با ابزار text بنویسید سپس یک تصویر را در بالای متن قرار دهید در پنل لایه ها و سپس کلید Alt را نگه داشته و بر روی خط بین عکس و متن کلیک کنید به همین سادگی عکس وارد متن می شود.

120 نکته و ترفند در مورد فتوشاپ | قسمت اول 1

چشم پرنده

وقتی تصویر ار بزگ کرده اید برای جابه جایی سریع بین نقاط مختلف تصویر H ار نگه داشت و به راحتی به قسمت های دیگر تصویر بروید. . یکی از بهترین نکات فتوشاپ برای مشاهده کار!

 

بستن تمام تصاویر

برای بستن تمام اسناد خود به صورت هم زمان، روی یکی از اسناد وقتی میخواهید روی شکل ضربدر بزنید همزمان shift را هم نگه دارید. با این کار تمامی پنجره ها بسته خواهند شد.

جابه جایی سریع بین همه ابزار ها و ابزار move

برای این کار با هر ابزاری که در فتوشاپ کار می کنید فقط کافی است کلید Ctrl را فشار دهید به سادگی به ابزار Move تغییر می کند و بعد از انجام انتقال به ابزار قبلی بر می گردد.

جابه جایی بین ابزار و رفتن به ابزار زوم

برای این کار Ctrl + Space را فشار دهید. این روش یکی از راحت ترین روش ها برای رفتن به حالت زوم می باشد.

گام به گام : آسمان را با کانال ها انتخاب کنید

120 نکته و ترفند در مورد فتوشاپ | قسمت اول 2

به پنجره Channel بروید سپس کانال آبی را به آیکون New Channel بکشید تا آن را کپی کنید. سپس این کانال جدید را انتخاب کرده و Ctrl + L را برای دسترسی به سطوح بزنید و سپس لغزنده های سفید و سیاه را به طوری بکشید که آسمان به طور کامل سفید و زمین سیاه باشد.حالا از ابزار Brush استفاده کنید و رنگ سیاه را به تمامی زمینه بزنید تا زمین سیاه سیه شود و آسمان سفید.

120 نکته و ترفند در مورد فتوشاپ | قسمت اول 3

Ctrl را نگه دارید و بر روی کانال کپی آبی کلیک کنید تا یک انتخاب از مناطق سفید را بارگیری کنید. روی کانال RGB کلیک کنید سپس به پنل لایه ها بروید و یک لایه Adjustment Curves اضافه کنید. برای ایجاد چنین لایه ای از منوی layer روی گزینه new Adjustment layer می زنیم و سپس Curves. سپس برای تغییر رنگ آسمان منحنی Adjustment را تغییر می دهیم.

در این مقاله اولین نکته ها از این ۱۲۰ ترفند فتوشاپ را شاهد بودیم در مقالات بعدی به ادامه این نکات خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

منبع: پاراکس نویسنده: نهان شکیبا