شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

اگر The Witcher 4 ساخته شود، گرالت دیگر شخصیت اصلی آن نخواهد بود
کنسول و بازی یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰:۰۰

اگر The Witcher 4 ساخته شود، گرالت دیگر شخصیت اصلی آن نخواهد بود

یکی از بزرگترین چالش‌های سی دی پراجکت رد (CD Projekt Red) در ساخت The Witcher 3: Wild Hunt، افزودن شخصیت «سیری» به داستان بود. برخلاف کتاب که این شخصیت پیش زمینه داستانی قدرتمندی دارد و از همان ابتدا نقش زیادی در اتفاقات دنیای ویچر ایفا می‌کند اما در اقتباس ویدیو گیمی سی دی پراجکت سیری تازه در ویچر 3 خودش را نشان می‌دهد.

جکوب سامالک (Jakub Szamalek) که یکی از نویسندگان اصلی استودیوی سی دی پراجکت است، در گفت‌وگویی با مجله PC Gamer به همین چالش‌ها پرداخت. با توجه به گفته او در ویچر 3 سازنده خیلی نمی‌خواست به گذشته سیری بپردازد و از طرفی هم این شخصیت یکی از مهم‌ترین بخش‌های داستان بود. در نهایت تیم توسعه دهنده به یک ایده می‌رسد.

اینکه از گذشته سیری فقط روی رابطه‌اش با گرالت و قدرت‌هایش دست بگذارند و تا جایی که می‌شود، داستان‌هایی که مرتبط به وایلد هانت‌ها و ارتباطش با سیری نیستند را حذف کنند تا بازیکن‌ها گیج نشوند: «خیلی دوست داشتم بعضی خط‌های داستانی را در بازی کشف کنم اما پرداخت به این اپیزودهای پیچیده یک گزینه نبود. در بازی دیگر فضایی وجود نداشت.»

سیری نمی‌توانست پیش زمینه‌های داستانی بیشتری در ویچر 3 داشته باشد. به همین خاطر سامالک در ادامه مصاحبه‌اش از علاقه خود به یک ویچر جدید گفت و اینکه سی دی پراجکت هم مشتاق است تا ماجراجویی‌های بیشتری از او را به تصویر بکشد:

شاید این چیزی باشد [ماجراجویی‌های سیری] که در آینده دوباره به سراغش برویم.

ویچر یکی از مهمترین بازی‌های سی دی پراجکت است و قسمت سومش با فروش تقریبا بیست میلیون نسخه‌ای، توانست یکی از موفق‌ترین آثار نسل هشتم کنسول‌ها لقب بگیرد. بنابراین بعید است سی دی پراجکت رد به سراغ ساخت ویچر 4 نرود. جدا از این مسئله از همان ۲۰۱۵ که ویچر 3 منتشر شد، بعضی از طرفداران درخواست کردند ویچر بعدی به سیری بپردازد.

سی دی پراجکت رد هم اکنون مراحل پایانی ساخت Cyberpunk 2077 را سپری می‌کند و بازی در ۱۶ آوریل (۲۸ فروردین) منتشر می‌شود. اطلاعات منتشر شده از بازی نشان می‌دهند که بخش داستانی سایبرپانک 2077 از ویچر 3 کوتاه‌تر بوده و دنیایش هم نسبت به آن کوچک‌تر است، البته این مسئله یک ضعف برای سایبرپانک قلمداد نمی‌شود و سازنده جای کمیت تصمیم گرفته روی کیفیت بیشتر دست بگذارد.

اما تا آن موقع که ویچر 4 منتشر می‌شود (اگر بشود)، طرفداران این سری می‌توانند وقت خود را با سریال آن بگذارند. سریال ویچر که اقتباسی از کتاب‌های آن است و به همین خاطر تفاوت‌هایی هم با بازی دارد، دو هفته دیگر پخش خواهد شد. فعلا بازخوردهای اولیه سریال مثبت بوده‌اند و نوید یک اثر فانتری جذاب را می‌دهند.