شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

رونمای شرکت Aptera از خودروی برقی بی‌نیاز از شارژ
خودرو دوشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۰۹:۵۸

رونمای شرکت Aptera از خودروی برقی بی‌نیاز از شارژ

اپترا موتورز (Aptera Motors) از خودروی الکتریکی جدید خود رونمایی کرد که به لطف پنل‌های خورشیدی نیازی به شارژ کردن ندارد.

این خودروی سه چرخ بوسیله پنل‌های خورشیدی انرژی خود را تأمین می‌کند و به گفته سازنده گران قیمت‌ترین مدل با باتری ۱۰۰ کیلووات ساعت قادر به طی مسافت ۱۶۰۹ کیلومتر با یکبار شارژ کامل خواهد بود و حین پارک شارژ می‌شود.

 

روی سقف این خودروی دو نفره پنل‌های خورشیدی تعبیه شده که می‌توانند روزانه انرژی لازم برای طی مسافت حداکثر ۷۲ کیلومتر را تأمین کنند. هم موسس شرکت اپترا می‌گوید این خودرو نیازی به شارژ کردن ندارد:

«به لطف فناوری Never Charge تأمین انرژی توسط نور خورشید انجام می‌شود. پنل‌های خورشیدی باتری خودرو را در تمام طول روز به طور کامل شارژ می‌کنند تا هر جایی که خواستید بروید. فناوری Never Charge روی تمام خودروهای اپترا نصب شده و طراحی آن به گونه‌ای است که می‌تواند با جمع‌آوری نور خورشید انرژی لازم برای طی مسافت ۱۱ هزار مایل (تقریباً ۱۷ هزار کیلومتر) در سال را در بیشتر مناطق دنیا تأمین کند.»

 

 

 

ضریب پسار خودروی مورد بحث به لطف طراحی خاص و وزن سبک تنها ۰.۱۳ است که به مصرف کمتر انرژی و اصطکاک کمتر با هوا منجر می‌شود. برای مقایسه ضریب پسار تسلا مدل ۳ و فولکس‌واگن ID4 به ترتیب ۰.۲۳ و ۰.۲۸ است.

شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر بر ساعت مدل دیفرانسیل جلو و تمام چرخ متحرک به ترتیب ۵.۵ و ۳.۵ ثانیه اعلام شده است. پیش فروش مدل Paradigm و Paradigm Plus این خودرو از هم اکنون آغاز شده و بین ۲۷ تا ۴۶ هزار دلار یا بیشتر بسته به میزان سفارشی‌سازی متغیر است و سال ۲۰۲۱ به بازار عرضه خواهد شد.

منبع: دیجیاتو نویسنده: نهان شکیبا