شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

 مدیر توییتر: در حال توسعه استانداردی غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی هستیم
تکنولوژی یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰:۰۰

مدیر توییتر: در حال توسعه استانداردی غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی هستیم

جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییتر و اسکوئر (Square)، به تازگی اعلام کرده است که توییتر پروژه‌ای با هدف توسعه استانداردی غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی را آغاز خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، دورسی روز گذشته در رشته توییت‌هایی به چالش‌های پیرامون رسانه‌های اجتماعی در مباحث عملیاتی خود اشاره کرد. تغییر رویه میزبانی از محتوا و حذف الگوریتم‌های پیشنهاد مطالب که مستقیما توجه کاربران را هدف قرار می‌دهند از جمله این چالش‌ها عنوان شده است. دورسی همچنین گفت که محتوای این رسانه‌ها باید از سمت مجادله و ستیز به سمت مباحث سالم و آگاهی‌دهنده حرکت کنند.

دورسی ضمن اشاره به چالش‌های جدیدی که راه‌کارهای متمرکز با آن دست و پنجه نرم می‌کنند افزود:

تحمیل سیاست‌های متمرکزِ جهانی برای حل سو استفاده و اطلاعات اشتباه تنها در صورتی در بلند مدت کارآمد خواهند بود که بار اصلی آن را افراد به دوش بکشند.

دورسی پیشنهاد می‌کند که برای عبور از این چالش‌ها باید استانداردی غیرمتمرکز برای رسانه‌های اجتماعی ایجاد شود. طبق این پیشنهاد، توسعه یک جامعه آزاد از شرکت‌ها، سازمان‌ها، محققین، رهبران مدنی و … باید همسو و همزمان با این استاندارد در دستور کار قرار گیرد.

برای تحقق این هدف، توییتر بودجه تیمی مستقل متشکل از پنج معمار، مهندس و طراح را تامین خواهد کرد. دورسی در این خصوص گفت:

ایجاد یک استاندارد کارآمد، غیرمتمرکز، درست و مقیاس‌پذیر برای رسانه‌های اجتماعی سال‌ها به طول خواهد انجامید. در عین حال چنین استانداردی راه را برای حل چالش‌های نامبرده باز خواهد نمود.

اواخر ماه اکتبر، دورسی مستقیما اعلام کرد که در شرکت کوین لیست (CoinList) سرمایه‌گذاری کرده است. وی در توصیف برنامه‌های توسعه کوین لیست اعلام کرد که دنیای ارزهای دیجیتال به پلتفرم‌هایی مفید برای عرضه پروژه‌های جدید نیاز دارد. او در ادامه افزود:

نقش کوین لیست در صنعت ارزهای دیجیتال پیشرو است.

دورسی در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که توییتر برنامه‌ای برای ارز دیجیتال مخصوص به خودش ندارد و تمام تمرکزش را بر روی تبلیغ بیت کوین خواهد گذاشت:

فکر می‌کنم معیارهای اینترنت آزاد فایده بیشتری [برای افراد] نسبت به اینترنت کنترل شده شرکت‌ها دارد.

اوایل ماه گذشته نیز شاهد معرفی پلتفرم وویس (Voice) بودیم. این رسانه اجتماعی بر پایه ایاس (EOS) ساخته شده و نسخه بتای آن ۱۴ فوریه سال آینده میلادی منتشر خواهد شد.

منبع: arzdigital نویسنده: LEGEND