شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

 Xbox Series X در تلاش برای نابودی صفحه‌های بارگذاریست
کنسول و بازی یکشنبه ۸ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۱۰:۰۰

Xbox Series X در تلاش برای نابودی صفحه‌های بارگذاریست

در ماه گذشته شاهد رونمایی از Xbox Series X دراسم گیم آواردز ۲۰۱۹ بودیم. پس از آن فیل اسپنسر،‌ دست اندر کاران کمپانی و … شروع به ارائه‌ی اطلاعات بیشتر از اکس باکس نسل نهمی کردند. این طور که به نظر می‌رسد، قدرت سریز اکس نسبت به اکس باکس وان پیشرفت به سزایی داشته است.

سریز اکس در تعطیلات سال ۲۰۲۰ به صورت جهانی عرضه خواهد شد.

مایکروسافت از سخت افزار کنسول نسل نهمی خود مطمئن است و قصد دارد که مدت زمان لودینگ (صفحه‌های بارگذاری) را به حداقل برساند. این امر توسط یک SSD قدرتمند محقق خواهد شد.

یکی از بهترین پیشرفت‌های کنسول‌های نسل نهم نسبت به نسل حاضر، استفاده از SSD خواهد بود. هم سونی و هم مایکروسافت اظهار دشته اند که کنسول‌های نسل بعدی از اس اس دی قدرتمندی استفاده خواهند کرد. این موضوع سبب شده تا بحث و گفت و گو‌های متعددی در خصوص استفاده از SSD در کنسول‌ها و تاثیراتشان در صنعت بازی‌های کامپیوتری به وجود آید. توسعه دهندگان معتقدند که این موضوع می‌تواند سبب پیاده سازی ایده‌های جاه طلبانه‌تر در بازی‌ها شود.

به تازگی گفت و گویی از سمت پایگاه خبری – تحلیلی گیم اسپات با جیسون رونالد، یکی از مدیران برنامه ریزی در کمپانی، ترتیب داده شده است. وی در قسمتی از این گفت و گو اظهار داشت که وجود SSD در Xbox Series X سبب می‌شود که توسعه دهندگان قادر به نابود کردن صفحه‌های بارگذاری در بازی‌هایشان باشند. توجه شما را به گفته‌های ایشان در این خصوص جلب می‌نمایم:

همه چیز در خصوص ارائه‌ی خدمات بهتر به توسعه دهندگان است. ما قصد داریم که در حالتی مقرون به صرفه، بهترین ابزار را در دست سازندگان قرار دهیم. یکی از این ابزار‌ها، SSD خواهد بود. توسط آن می‌توانیم مفهوم جدیدی از پرفومنس و بازدهی را به مخاطبان ارائه کنیم. SSD سریز اکس در قسمت‌های بسیار زیادی مفید واقع خواهد شد. ما به توسعه دهندگان این شانس را داده ایم که صفحه‌های بارگذاری را نابود کنند.

بر اساس گفته‌های رونالد، ژانر بازی (خطی و یا جهان باز) اهمیتی در نابود شدن زمان بارگذاری نخواهد داشت. SSD سریز اکس به اندازه‌ی کافی قدرتمند است.

می‌دانید، مهم نیست که بازی یک عنوان خطی باشد و مخاطب مجبور به طی کردن مراحل به صورت از پیش تعیین شده گردد و یا در یک محیط باز و گسترده قرار بگیرد. حتی تلپورت و یا fast-travel نباید به تجربه‌ی بازی آسیب بزند و آن را متوقف کند.

بد نیست بدانید که Xbox Series X تنها نام مدلی از اکس باکس نسل نهم خواهد بود. از همین رو احتمال دارد که مایکروسافت در سال‌های آینده از مدل‌های مختلف کنسول نسل نهمی خود رونمایی کند. به همراه سریز اکس، نسل جدیدی از کنترلرهای اکس باکس نیز عرضه می‌شود.

منبع: novinspot نویسنده: امید گیلانی