شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

کارگردان Joker: من و واکین فینیکس برای ساخت دنباله مشکلی نداریم!
فیلم و سریال جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰:۰۹

کارگردان Joker: من و واکین فینیکس برای ساخت دنباله مشکلی نداریم!

پس از موفقیت غیرمنتظره فیلم Joker «جوکر» در باکس آفیس، کاملا منطقی است استودیوی برادران وارنر به دنبال ساخت دنباله آن فیلم باشد. اما تاد فیلیپس (Todd Phillips) کارگردان فیلم چندین بار نظرات مختلفی درباره آمادگی خودش برای ساخت دنباله بیان کرده و گفته فقط در صورتی این کار را می‌کند که ایده آن به خوبی فیلم اول باشد.

فیلیپس طی یک مصاحبه جدید از ابراز تمایل خودش و واکین فینیکس (Joaquin Phoenix) برای ساخت دنباله Joker سخن گفته است:

وقتی فیلمی با بودجه ۶۰ میلیونی توی باکس آفیس به فروش بیشتر از ۱ میلیارد دلار میرسه، همیشه صحبت ساخت دنباله پیش میاد. اما من و واکین هنوز دربارش تصمیم نگرفتیم. البته مشکلی با ساخت دنباله نداریم و دوست دارم دوباره با واکین همکاری کنم. اما فقط به شرطی این کارو انجام میدیم که مثل فیلم اول با دوران امروزی مطابقت داشته باشه، که درباره آسیب‌های دوران کودکی و کمبود محبت بود. این باعث شد فیلم اول به موفقیت برسه، پس باید به ایده خیلی خوبی مثل فیلم اول برسیم تا دنباله رو بسازیم.

با وجود اینکه Joker یک فیلم کامیک بوکی است و بسیاری از مردم این شخصیت را به واسطه بتمن می‌شناسند، اما فیلیپس معتقد است این قضیه در موفقیت فیلم تاثیری نداشته است:

به نظرم این فیلم بیشتر از اینا بود. یعنی تم‌هایی توی فیلم بود که واقعا مورد توجه مردم قرار گرفت. هیچکس فکر نمی‌کرد یک فیلم با ریت R میتونه به فروش بیشتر از ۱ میلیارد دست پیدا کنه. هدف من و اسکات سیلور این بود که یک پیام خیلی جالب رو توی فضای کامیک بوکی روایت کنیم. وقتی نوشتن فیلم رو در سال ۲۰۱۷ شروع کردیم کاملا شرایط کشور در اون سال رو مدنظر قرار دادیم و می‌خواستیم Joker فیلمی درباره کمبود محبت و دلسوزی باشه. بعضی از مردم این فیلم رو نمایشی از آمریکا و برخی اون رو نمایشی از شرایط کشور خودشون می‌دونن، که در اون محبت از بین رفته و مشکلات اقتصادی به همه مردم فشار آورده.

منبع: ariamovie نویسنده: تیرداد بیژن