شاخص بورس

قیمت طلا 18 عیار

ريال

قیمت سکه بهار آزادی

ريال

قیمت سکه امامی

ريال

قیمت نیم سکه

ريال

قیمت ربع سکه

ريال

قیمت دلار

ريال

قیمت یورو

ريال

پربازدیدترین

 ویلچر هوشمندی که کاربران را به دنیای فیلمهای تخیلی می برد
تکنولوژی شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۰:۳۶

ویلچر هوشمندی که کاربران را به دنیای فیلمهای تخیلی می برد

گروهی از فعالان حوزه تکنولوژی در شرکت  Segway-Ninebotموفق شدند نوعی ویلچر هوشمند به شکل تخم مرغ ایجاد کنند که می تواند با سرعت 24 مایل در ساعت حرکت کند.

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، Segway-Ninebot، شرکت پشتیبان وسایل نقلیه شخصی موتوری است و روز جمعه از جدیدترین محصول خود به نام S-Pod رونمایی کرد.

این شرکت می گوید S-Pod می تواند تا 24 مایل در ساعت حرکت کند و مانند یک ویلچر موتوری کار می کند و به کاربر خود اجازه می دهد تا در حین حرکت بنشیند. برخی این محصول را شبیه به صندلی های شناور دنیای دیزنی می دانند.

قرار است S-Pod هفته آینده در نمایشگاه فناوری اطلاعات CES 2020 معرفی شود و در نتیجه هنوز برای عموم به فروش نمی رسد. این شرکت هدف از تولید این محصول را ایجاد توانایی مسافرت مستقل افراد روی صندلی چرخدار اعلام کرده است. همانطور که اشاره شد - S-Pod قرار است هفته آینده در CES 2020 رونمایی شود. این نمایشگاه، بزرگترین نمایشگاه فناوری اطلاعات است.

شرکت سازنده اعلام کرد که  S-Pod تنها با دو چرخ کار می کند اما کاملا تعادل دارد ، S-Pod با یک پد ناوبری همراه است تا به طور دستی وسیله نقلیه را در مسیری که می خواهید، راهنمایی کند.این شرکت اظهار داشت که S-Pod مناسب برای "فضاهای شهری و سربسته مانند فرودگاه ها ، پارک های کوچک و مراکز تجاری" است.

Segway-Ninebot در خصوص منبع الهام این وسیله اعلام کرد: S-Pod یک وسیله نقلیه الهام گرفته از وسایل نقلیه موجود در فیلم "دنیای ژوراسیک" است که در سال 2015 منتشر شد و بازدید کنندگان را به پارک تفریحی منتقل می کرد. با این حال ، S-Pod در با یک وسیله نقلیه در فیلمی دیگر نیز مقایسه می شود؛ صندلی شناور در فیلم انیمیشن دیزنی-پیکسار؛ وال-ای که مسافران از آن استفاده می کردند. به نظر می رسد فروش عمده این ویلچر تا پیش از سال 2021 امکان پذیر نیست.

منبع: entekhab نویسنده: تیرداد بیژن